żel energetyczny

Żele energetyczne dla sportowców – co warto wiedzieć

Ludzie chętnie kupują różnego rodzaju suplementy. Niektóre są przeznaczone do uzupełnienia diety zwykłego człowieka, inne nadają się bardziej dla sportowców. I właśnie do tej grupy są zaliczane choćby żele energetyczne dla sportowców. Ceni się je za to, że są bardzo skuteczne i wygodne w przyjmowaniu. Jednak czy jest to produkt, który na pewno pasuje do każdego, kto kocha aktywność?

Żele energetyczne idealne dla sportowców

Ich zaletą jest to, że łatwo można je nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, w których na co dzień są sprzedawane różne suplementy diety. Takie żele energetyczne dla sportowców są do tego poręczne. Można je przechowywać w kieszeni spodni, torebce czy plecaku. Dzięki swoim niewielkim rozmiarów mieszczą się niemal wszędzie.

Mają one za zadanie przede wszystkim dodanie energii podczas treningu, dlatego właśnie w ich składzie można zauważyć głównie cukry, dzięki czemu wartość energetyczna wynosi 100 kcal. Takie składniki o wiele szybciej są wchłaniane do krwi. Poza tym, że nie posiadają dodatkowych elementów, są bardzo lekkostrawne, dzięki czemu nadają się nawet na bardziej intensywny trening.

Jak stosować energetyczne żele?

Warto zauważyć, że na rynku znajdą się różne żele energetyczne dla sportowców. Każdy z takich produktów jest dostosowany do konkretnej grupy sportowców, jak choćby do biegaczy czy kolarzy. Chociaż ich dawkowanie wygląda podobnie. Już po godzinie treningu można przyjąć pierwszą dawkę suplementu, dzięki czemu organizm będzie mógł uzupełnić zapasy glikogenu.
Żele energetyczne są często zamawiane przez miłośników sportu.

Są tworzone w taki sposób, by szybko dostarcza energii, która jest niezbędna podczas ćwiczeń. W przeciwieństwie do przekąsek nie zakłócają procesu oddechowego. Choćby takiego batona trzeba przeżuwać, a żel wystarczy wcisnąć do ust i przełknąć. Dzięki temu przyspiesza się jego działanie i przyswajanie.

Jaki żel wybrać na maraton?

Na rynku można znaleźć ogromny wybór tego typu produktów. Dlatego najlepiej żele już podczas treningów, by przekonać się, jak zadziałają na organizm i jakie skutki ze sobą przyniosą. Niektóre przecież mogą sprawić, że sportowiec odczuje wzdęcia, a czasem nawet nudności.

Dobre żele energetyczne znajdziesz w sklepie Strefa Mocy (https://strefamocy.pl/pl/22-żele-energetyczne)