szafa do suszenia odzieży

Szafa do suszenia odzieży i obuwia

Przemoczona odzież jest nie tylko niekomfortowa. Jej noszenie może być również szkodliwe dla zdrowia, przyczyniając się do chorób górnych i dolnych dróg oddechowych oraz zaziębień u pracowników. Nie zawsze są warunki aby odzież robocza wyschła samoczynnie, nie zawsze jest też czas, aby na to czekać. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się metalowa szafa do suszenia odzieży.

Gdzie i komu przyda się szafa do suszenia odzieży i butów?

Metalowe szafy do suszenia butów i odzieży doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku mundurów, odzieży ochronnej oraz roboczej, w przypadku osób, które pracują zarówno w terenie, jak i w obiektach polowych. Szczególnie docenią je pracownicy ekip remontowych oraz brygad awaryjnych, którym przychodzi pracować nieraz w naprawdę bardzo ciężkich warunkach.

Szafa do suszenia odzieży jest również niezbędna w przypadku ekip, które pracują praktycznie w sposób ciągły, chodzi tutaj o strażaków, pracowników lotnisk czy straży granicznej.

Konstrukcja szafy przeznaczonej do suszenia odzieży

Metalowe szafy do suszenia ubrań i butów  zazwyczaj wykonane są z blachy ocynkowanej. Blacha ta może być pomalowana na dowolny kolor, metodą elektrostatyczną lub proszkową. Szafa wyposażona jest w sterownik umożliwiający kontrolę temperatury oraz czasu suszenia, posiada również wskaźnik wilgotności.

Aby była w pełni bezpieczna wyposażona jest w systemy uniemożliwiające przegrzanie. Metalowe meble tego typu mogą posiadać rozmaite wyposażenie, zależne od tego czy suszeniu podlega pełen strój czy tylko jego drobne elementy, jak buty czy rękawice.

Jak prawidłowo korzystać?

Niezwykle ważnym aspektem jest, aby szafa do suszenia odzieży była eksploatowana prawidłowo. Wsad powinien być rozmieszczony równomierne w komorze roboczej, aby zapewnić stały i równomierny przepływ ciepłego powietrza pomiędzy suszonymi elementami. Zazwyczaj wykorzystują jako medium suszące ogrzane powietrze, w obiegu częściowo zamkniętym. Zapewnia to skuteczne suszenie i niskie zużycie energii.