Przyczyna popularności kolumbarium w Polsce

Budowa kolumbarium na śląsku to ciekawy pomysł, bo obecnie tematyka powiązana z nagrobkami się zmienia, czyli takie granitowe kolumbarium ściana może stanąć w jakimś nieco odosobnionym miejscu na cmentarzu, po to by rodzina odwiedzająca dane kolumbarium była tak jakby odciętą od reszty czuwających nad grobami podczas trwania święta zmarłych. Jednym słowem takie kolumbarium może być częścią większej całości, ale nie musi nią być, bo nie każdy podczas tego świętowania chce się spotykać z dziesiątkami osób.

Kolumbarium w zacisznym miejscu

Mowa tu dokładnie o tym, że istnieją osoby, które chcą mieć to miejsce świętowania w zacisznym miejscu, czyli chcą mieć to kolumbarium na przykład w rogu cmentarza, przystrojone na przykład wysokimi białymi różami. Chcą mieć też możliwość porozmawiania z dziadkami lub z pradziadkami, którzy byli ważnymi osobistościami, jeśli chodzi o te najbliższe okolice. Ważność tych osób może być powodem do wybudowania kolumbarium, choć takie kolumbarium może być tez wybitnie ważnym tylko dla tej jednej jedynej osoby, która je ufundowała, po to by raz na jakiś czas stanąć przy tym konkretnym kolumbarium i szepnąć bliskim kilka miłych słów.

Kluczowe znaczenie w przypadku kolumbarium ma też i to, że członkowie rodziny mogą stanąć przed kolumbarium wybudowanego w wymyślny sposób, czyli na wprost nisz i zerknąć na pozłacane lub posrebrzane litery połączone z tym zdjęciami pamiątkowym. Tego typu chwile są ważnymi nie tylko w przypadku święta zmarłych, ale też wtedy gdy dana osoba stoi przed bardzo ważnym życiowym wyborem.

Właśnie wtedy niektórzy chcą być blisko kogoś ważnego w ich życiu, po to by w spokoju przemyśleć wiele spraw. W tego typu przypadkach bliskość kolumbarium z urodziwymi niszami działa krzepiąco, bo dzięki temu okazałemu pomnikowi jesteśmy blisko kogoś, kto nas ukształtował. Kiedyś wyszukane kolumbaria były niemal normą jeśli chodzi o te szlacheckie rodziny i znajdowały się w miejscu szczególnym w przydomowym ogrodzie. W czasach obecnych ta moda powraca, bo kolumbaria to coś więcej niż same groby, to miejsca pamięci, które dla wielu z nas są ważnymi i dlatego muszą one przemawiać wyszukaną i jednocześnie stonowaną symboliką.

Zobacz Kolumbaria: http://kolumbarium.pl/