akcesoria sportowe

Praktyczne wyposażenie turystyczne

Biwakowanie to jedna z popularniejszych form turystyki, aktywnego spędzania czasu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Na biwak wyjeżdżają zarówno dzieci, młodzież, dorośli, a nawet starsi ludzie, ponieważ jest to wyprawa pełna przygód jak i wyzwanie, które spodobałoby się każdej spragnionej wrażeń osobie.

Gotowanie na świeżym powietrz

Gotowanie na świeżym powietrzu, wspinaczka, rozbijanie namiotu, rozpalanie ogniska sprawia ogromną satysfakcję. Oczywiście nie jest to forma wypoczynku dla każdego, część ludzi wybierze wakacje w 5 gwiazdkowym hotelu z pakietem dodatkowych usług. Biwak jest dla osób spragnionych przygód, aktywności, dreszczyku emocji, wymaga odporności na warunku pogodowe, cierpliwości i sprawności fizycznej.

Jedną z największych zalet biwakowania jest jego koszt. Pola namiotowe są dużo tańsze od hoteli, a jeżeli wybierzemy się na biwak np. do Norwegii, możemy rozbić namiot wszędzie, zupełnie za darmo. Przed wyjazdem na biwak warto pamiętać o zaopatrzeniu się w kilka niezbędnych przedmiotów i gadżetów turystycznych.

Co zabrać na wycieczkę?

Pierwszą z nich jest oczywiście namiot, jego wielkość jest uzależniona od ilości osób, z którymi planujemy podróżować, sklepy oferują namioty jedno, dwu, a nawet sześcioosobowe. Jeżeli planujemy dłuższą przygodę, warto zainwestować w namiot wytrzymały, z grubego materiału, dodatkowo wyposażony w przeciwdeszczowy tarp.

Kolejne niezbędne akcesoria turystyczne to na przykład jest karimata, która nie tylko uchroni nas od zimnego podłoża, ale również będzie nam z nią wygodniej. Śpiwór to element, który należy dobrać do celu podróży, jeżeli wybieramy się na biwak w środku lata, a prognozy przewidują ciepłe noce, wystarczy cienki, letni śpiwór, co za tym idzie, jeżeli planujemy nocować w górach, jesienią, należy zaopatrzyć się w grubszy śpiwór, przystosowany do niższych temperatur.

Jaki plecak na wycieczkę?

Przydatny będzie również pakowny plecak, do którego zmieścimy mniejsze elementy wyposażenia turystycznego niezbędne podczas biwaku jak: latarka, lampka nocna na baterie, lekkie naczynia wielokrotnego użytku (nie powinny być ze szkła), butla gazowa, grill lub krzesiwo do rozpalenia ogniska, przydadzą się również środki zabezpieczające przed owadami i apteczka zdrowia zaopatrzona w wodę utlenioną, bandaże, plastry, leki przeciwbólowe i folię termiczną.

Pamiętajmy, że biwak to nieprzewidywalna przygoda i z pewnością czegoś nam zabraknie, zatem kreatywność pomoże nam wyjść z każdej opresji. Ostatnia rada dla początkujących biwakowiczów, jeżeli nigdy nie korzystaliście z tej formy wypoczynku, to nie wybierajcie się od razu na biwak do dżungli amazońskiej, wybierzcie pole namiotowe wyposażone w prąd, bieżącą wodę i toalety.

Zobacz przydatne sprzęty i akcesoria turystyczne w sklepie: NaPrzelaj.com.pl