Polska drewnem stoi

Drewno z rozbiórek

Masz do rozbiórki stare budynki z drewna jak na przykład stodoły i nie wiesz co zrobić z pozostałym po nich drewnem? Obecnie nie jest to już wielki problem i nikt nie mówi, że będziesz musiał je składować na swoim podwórku. Nie ma takiej potrzeby.

Nie dość, że się jego pozbędziesz, to dodatkowo możesz na nim dość dobrze zarobić. Wszystko dlatego, że dziś takie drewno można sprzedać, a firm skupujących drewno rozbiórkowe jest w naszym kraju coraz więcej i patrząc na to, że jest ono coraz popularniejsze, na pewno szybko będzie ich przybywać.

Problem z dostępnością drewna

Oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo jednak trzeba zauważyć, że takie drewno jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają zamiar wznieść drewniany dom czy inny budynek, do którego niezbędny jest im taki budulec. Wszystko dlatego, że drewno rozbiórkowe jest o wiele tańsze od nowego.

Wielu zarzuca im natomiast słabe parametry jakościowe, co też nie ma wiele wspólnego z prawdą. Otóż takie drewno jest naprawdę dobre i nie odbiega wiele od tego nowego. Jak to możliwe skoro drewno rozbiórkowe ma często po sto lat, a nawet i więcej?

Parametry desek

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Otóż trzeba mieć na uwadze, że firmy, które je skupują, nie sprzedają go od razu, ale poddają specjalnym procesom. Te są tutaj najważniejsze, ponieważ nadają drewnu początkowych parametrów, przez co na takiej budowie bez problemu sprawdzą się one przez co najmniej kilkadziesiąt najbliższych lat. Jak najbardziej jest to budulec wart bliższej uwagi. Nie ma co do tego wątpliwości.