Leki i suplementy na właściwy poziom cholesterolu

Wysoki poziom cholesterolu jest uznawany za przyczynę miażdżycy i innych chorób układu krążenia. Cholesterol sam w sobie nie jest niebezpieczny. To substancja, która w organizmie pełni wachlarz ważnych funkcji. To z cholesterolu powstaje wiele ważnych hormonów, kwasy żółciowe wspomagające prawidłowe trawienie oraz substancje budulcowe błon komórkowych i wiele innych.

W organizmie cholesterol jest wytwarzany samoczynnie ale także jest dostarczany wraz z pokarmem. Kwasy tłuszczowe nasycone idą w parze z cholesterolem. Ważne jest zatem takie dobieranie diety i spożywanych pokarmów, aby poziom cholesterolu diametralnie nie wzrastał. Nadmiar transportowanego cholesterolu odkłada się w drobnych uszkodzeniach tętniczych, stanowiących istotny element blaszek miażdżycowych.

To one z kolei tworzą złogi cholesterolowe co powoduje zatkanie się tętnic. Na rynku farmaceutycznym znajduje się wiele leków i suplementów diety, które redukują poziom cholesterolu we krwi, utrzymując go na właściwym poziomie, a także wspomagają pracę układu krwionośnego. Przykładem może być Profichol forte, zawierający specjalną kompozycję ekstraktów, witamin i kwasów, które pomagają w naturalny sposób utrzymać pożądany poziom „złego cholesterolu”.

Olimp gold omega 3 dodatkowo wspiera regulację poziomu cholesterolu oraz zwiększa odporność organizmu. Suplementy są istotne w codziennej diecie, ponieważ nie zawsze pożywienie dostarcza wymaganą ilość składników. Na szczęście zarówno cholesterol jak i miażdżyca może być kontrolowana, pod warunkiem, że posiadamy świadomość zagrożenia.