Laserowe zamykanie naczynek sposobem na piękno

Rozszerzone naczynka to przypadłość, która może istnieć od urodzenia lub zostać wywołana czynnikami zewnętrznymi. Najczęściej naczynka pojawiają się w wyniku nadmiernej ekspozycji twarzy na promieniowanie słoneczne.

Jak być piękna

Do ich powstawania przyczynić się może również wiatr, a także duże różnice temperatur. Początkowo rumień na twarzy widoczny jest jedynie okresowo, jednak w miarę upływu czasu zaczyna się utrwalać. Jeżeli rozszerzone naczynka widoczne są przez cały czas to taką przypadłość określa się mianem teleangiektazji.

Najprostszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest skorzystanie z lasera. Laserowe zamykanie naczynek to skuteczny zabieg, który w swojej ofercie ma większość nowoczesnych gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg ten polega na naświetlaniu skóry za pomocą specjalistycznego lasera. Światło padając na rozszerzone naczynko rozgrzewa je.

Jak dbać o siebie

W wyniku nagrzania krew, która znajduje się w naczynku ścina się, powodując jednocześnie obkurczenie jego ścian. Po zakończeniu okresu gojenia się skóry, organizm usuwa naświetlone naczynka, w efekcie czego przebarwienia znikają. Chociaż efekty laserowego zamykania naczynek (szerzej opisane tutaj: http://leaclinic.pl/zamykanie-naczynek-krakow/)są widoczne już po pierwszym zabiegu, w niektórych przypadkach konieczne może być jego powtórzenie. W najtrudniejszych przypadkach zabieg bywa przeprowadzany trzykrotnie w odstępie kilkunastu miesięcy.

Laserowe usuwanie naczynek

Pomimo tego, że korzystanie z lasera jest bardzo bezpieczne, istnieją pewne przeciwwskazania do jego zastosowania. Laserowe usuwanie naczynek nie może być przeprowadzane u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, a także u pacjentów, u których zdiagnozowano łuszczycę, bielactwo, cukrzycę, padaczkę lub zaburzenia krzepnięcia krwi. Należy także pamiętać, że po przeprowadzonym zabiegu należy unikać słońca. Zabronione jest także korzystanie z sauny.

Dodatkowo, żeby przyspieszyć regenerację skóry warto ją nawilżać od dwóch do trzech razy dziennie. W związku z tym, że zabieg lasem wiąże się z pewnym dyskomfortem, kwalifikuje się do niego wyłącznie osoby dorosłe.