Lampki do pokoju dziecka

Lampki dla dzieci – kolorowe i funkcjonalne

Specjalnie zaprojektowane lampki dla dzieci mogą stanowić piękny wystrój pokoiku. Niezależnie od tego, czy mówimy o najmłodszych maluchach, czy dzieciakach w wieku szkolnym, lampka zawsze się przydaje!

Dlaczego warto kupić lampki do pokoju dziecka?

Lampka jest dobrym rozwiązaniem na wieczór i na noc, jeżeli dziecko boi się ciemności. Światełko potrafi wiele zmienić – może poprawić poczucie bezpieczeństwa i ułatwić zaśnięcie. Jeśli w dodatku będzie zachowane w uroczej, dziecięcej stylistyce, być może nawet przyczyni się do poprawy nastroju i śnienia piękniejszych snów?

Jeśli mamy w domu niemowlaka lub nieco starsze dziecko, użycie lampki do pokoju dziecka może pomóc rodzicom zachować kontrolę nad swoją pociechą. Dziecko bawi się lub śpi, pozostając pod naszą opieką. Gdy zaglądamy do niego, nie musimy włączać górnego światła – co często wiąże się z niechcianą dla wszystkich pobudką. Wystarczy nieduże, blade światło, by sprawdzić, czy u dziecka wszystko jest w porządku.

Z kolei kilkulatki mogą korzystać z lampki dla dzieci podczas wieczornej zabawy, nauki lub czytania książek. Mała lampka przydaje się zwłaszcza w przypadku, gdy jeden pokój zajmuje rodzeństwo – jedno z nich może chcieć położyć się spać, a drugie jest nocnym markiem. W tej sytuacji warto znaleźć kompromis – odpowiednio ustawiony sprzęt nie będzie przeszkadzał jednej osobie, a druga swobodnie zajmie się lekturą lub kolorowanką.

Atrakcyjne lampki dla dzieci w różnych kolorach

Lampka może być świetnym elementem aranżacji dziecięcego pokoju. Dziś można dopasować je do bardzo różnych motywów stylistycznych. Rodzice najchętniej sięgają po klasyczny kolor niebieski i róż – zwykle są to barwy pastelowe. Ich delikatność, estetyczność i nienachalność doskonale wpisuje się w atmosferę miłości, którą otaczają dziecko rodzice.

Jeśli zależy nam na pełni bezpieczeństwa, warto sięgnąć po specjalne lampki dla dzieci, które posiadają odpowiedni certyfikat. Wygodę użytkowania w niektórych modelach zapewnia pilot bezprzewodowy, który ułatwia opiekowanie się dzieciątkiem. Zwłaszcza tym najmniejszym, potrzebującym najwięcej uwagi.