auta zastępcze wypożyczalnia

Kiedy przydają się auta zastępcze z wypożyczalni?

Osoby aktywne zawodowo korzystają z samochodów na co dzień. Szczególnie, gdy ich praca wiąże się z zadaniami wykonywanymi w terenie. Brak auta nawet przez kilka dni potrzebnych na naprawę jest przyczyną dezorganizacji działań mogącej doprowadzić do strat finansowych. W takich sytuacjach niezbędne jest korzystanie z pojazdu zastępczego.

Auta zastępcze – po kolizji drogowej

Samochód poważnie uszkodzony w wypadku komunikacyjnym nie może być dopuszczony do ruchu drogowego. Jeżeli jego właściciel ma wykupioną pełną polisę Autocasco, przysługuje mu zwrot kosztów za wynajęcie innego samochodu na czas potrzebny do naprawy jego pojazdu. Z tego tytułu auta zastępcze wynajmowane są też na koszt ubezpieczyciela w formie bezgotówkowej. Takie rozwiązania umożliwiają uniknięcie przestojów w wykonywanej pracy. Jest to szczególnie korzystne dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Wszystkim poszkodowanym w kolizjach drogowych należą się auta zastępcze opłacone z OC sprawcy wypadku. Koszt ten ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe wystawiające polisę. Samochód zastępczy dostarcza wypożyczalnia aut, która może zaoferować pojazd tej samej klasy. Samochody zastępcze z OC sprawcy przysługują nie tylko jako narzędzie do wykonywania czynności zawodowych ale również do zaspokojenia potrzeb życiowych.

Wypożyczalnia aut – samochody na wynajem

Niezależnie od dostarczania pojazdów zastępczych, wypożyczalnia aut oferuje użyczenie samochodu na potrzeby prywatne. Usługa ta zdobywa coraz większą popularność wśród osób, które nie posiadają własnego pojazdu, bo nie jest im on potrzebny na co dzień. Okresowy wynajem rozwiązuje problem załatwienia spraw wymagających dotarcia do odległych miejsc albo wyjazdu na urlop z całą rodziną.

Z wynajętych samochodów korzystają również mieszkańcy innych miast, którzy odbyli podróż pociągiem do miejsca docelowego. Dogodne warunki jakie zapewnia wypożyczalnia samochodów sprawiają, że jest to lepsza opcja niż korzystanie z taksówek albo środków komunikacji miejskiej. Doświadczona kadra wypożyczalni służy doradztwem w wyborze marki i modelu.

Więcej przeczytasz tu: https://auto-odszkodowanie.pl/auta-zastepcze/