Jak stosować pianki do włosów

Pianki do włosów należą do podstawowych produktów stylizacyjnych we fryzjerstwie. Pianka nie tylko pokrywa włosy ochroną powłoką, ale również nadaje im objętości czy definiuje loki. Wymienione efekty zostaną uzyskane dopiero wtedy, gdy dana osoba wie jak należy jej używać. Przeczytaj i dowiedz się o czym warto pamiętać.

Jak używać pianki do włosów

Pianka do włosów przeważnie nakładana jest na wilgotne włosy, z kolei sposób jej użycia zależy od efektu jaki jest pożądany przez daną osobę. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na falowanych albo kręconych włosach nie ma potrzeby nakładać dużej ilości pianki, ponieważ mogłoby to doprowadzić do sklejania się włosów.

Rekomendowane jest nałożenie na dłoń odrobiny pianki, a następnie rozprowadzenie jej na włosach nie tylko na długości, ale również na końcówkach. Warto również pamiętać, aby przy układaniu włosów, nadmiernie ich nie ugniatać.

Nakładanie pianki

Piankę należy nakładać w taki sposób, aby wchłonęła się w włókna włosowe jednocześnie nie niszcząc przy tym kształtu loków. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że pianka nie definiuje loków na włosach, pomaga tylko im zachować pożądany efekt.

Specjaliści rekomendują również, aby spuścić głowę na dół, a następnie nałożyć piankę na pasma włosów, które znajdują się od spodu, kolejną czynnością jest podniesienie głowy oraz nałożenie jej na wierzchnie pasma włosów. Osoby, których celem jest wymodelowanie włosów lub dodanie im objętości, powinny nałożyć piankę grzebieniem.

Na dłonie poleca się nałożyć taką ilość pianki, która będzie rozmiarami odpowiadała mandarynce. Następnie należy nałożyć piankę na grzebień i czesać nim włosy u nasady. Właśnie taki sposób pozwoli na nałożenie produktu w odpowiednie miejsce

Pianka na suche włosy

Nie wszyscy są świadomi, że pianka może być również używana na suchych włosach. Należy jednak uważać, by nie nakładać jej zbyt wiele, ponieważ włosy mogą wtedy wyglądać zbyt sztywno.

Profesjonalne pianki do włosów oraz inne kosmetyki znajdziesz w drogeriach internetowych (https://trena.pl/175-pianki).