Jak odstraszyć kuny, szczury, myszy

Z reguły myszy nie sprawiają nam większego problemu. Zdarza się jednak, że „wprowadzają” się do naszego mieszkania, a to może stanowić już spory kłopot. Z jednej strony mysz w domu wygląda bardzo nieestetycznie i przyciąga niemiłe skojarzenia. Po drugie na pewno możemy się w takiej sytuacji spodziewać pogryzionych zapasów i znajdujących się w pułkach i komodach artykułów spożywczych.

Problemy z myszami

Jaki jest najlepszy sposób na myszy? Oczywiście można kupić kota, ale czy jest on w stanie wyłapać wszystkie myszy? To może być trudne. Co byście natomiast powiedzieli na pułapkę na myszy? Rzeszów w tym kontekście oferuje swoim mieszkańcom szeroki wybór pułapek. Zresztą nie tylko na myszy, ponieważ to samo tyczy się także pułapek na szczury w Rzeszowie.

O ile jednak gryzonie z własnego mieszkania jesteśmy w stanie usunąć, o tyle znacznie trudniejsze będzie to na przykład w przypadku ogrodów. Jako że połacie ogrodu w zasadzie nie są niczym nieograniczone nornice, a już na pewno krety mogą znaleźć wiele dróg ucieczki. To wszystko sprawia, że nad ich złapaniem musimy się sporo napracować. Tradycyjne metody i zalewanie tuneli wodą zazwyczaj na nic się tutaj zdaje.

Pułapka na krety

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie klasyczna pułapka na krety w Rzeszowie. Nie jest jednak powiedziane, że łapiąc kreta musie go uśmiercić. Zarówno te na krety, jak i pułapki na nornice w Rzeszowie mogą mieć także formę żywołapek, które jedynie je schwytają. Na pewno są to pułapki o wiele bardziej humanitarne.