Ekologiczne butelki szklane

Wszyscy chcemy przyczynić się do zmniejszenia plastiku na świecie. W tym celu niektórzy z nas używają kilkakrotnie butelek plastikowych, trzeba jednak pamiętać, że takie butelki przy kilkukrotnym użytkowaniu wydzielają substancje dla nas szkodliwe. Jak więc ograniczyć kupowanie plastiku? Jakie rozwiązanie wielorazowe wybrać, aby było bezpieczne dla zdrowia? Wprowadzić do swojego domu butelkę wielorazową. Sam fakt, że są ekologiczne to jeden wielki plus, ale mają one ich znacznie więcej.

Butelka wielorazowa – podstawowa rzecz dla każdego

Ekologiczne butelki szklaneOszczędność pieniędzy to jeden z głównych powodów (poza tym aspektem ekologicznym), dlaczego przeciętny człowiek sięga po butelki wielorazowe. Taką butelkę kupujemy raz i możemy napełniać ją tyle razy ile chcemy. Dzięki temu mamy zawsze dostęp do wody, co jest bardzo ważne głównie latem, kiedy należy pić duże ilości wody.

Dzisiaj na rynku mamy spory wybór takich butelek – ekologiczne szklane butelki, butelki filtrujące, bambusowe czy zwykłe bidony, które lubiane są przez sportowców. Mimo wszystko takie butelki wcale nie muszą być ciężkie, wręcz przeciwnie – są bardzo poręczne, a ich wygląd zachwyci nie jedną osobę.

Mała, wielka zmiana

Butelka wielorazowa https://rodzinaeko.pl/butelki-wielorazowe może nie zmieni życia diametralnie – przecież i tak każdy z nas pije wodę butelkowaną, ale zmieni wiele w ochronie środowiska. Tylko w Polsce zużywane jest 3,5 miliona ton plastiku! Tylko niewielka część trafia do recyklingu i jest tworzone z nich coś innego, reszta zostaje niestety na wysypiskach.

Co gorsza butelka plastikowa może rozkładać się od 100 do 1000 lat! Co znaczy, że butelka, która dzisiaj zostanie wyrzucona, będzie na świecie dłużej, niż przeciętny człowiek żyje. Aby zmniejszyć zużycie plastiku potrzebne są zmiany – te duże i te małe. Najlepiej zacząć je od siebie i od małych kroczków, które prowadzą do wielkich zmian.

Takim właśnie krokiem jest zmiana chociażby zwykłej butelki plastikowej na butelką wielorazową. Dzięki niej jednocześnie można oszczędzić pieniądze i być ekologicznym. Mały krok, dzięki któremu chronimy nasze środowisko i przyczyniamy się do zmniejszenia zużycia plastiku.