Czym dokładnie zajmuje się malarz?

Usługa malarska to nie tylko malowanie ścian, jak większości z nas się wydaje. Myśląc o malowaniu uważamy, że nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy jedynie wybrać kolor, kupić wałek i gotowe. Nasz pogląd zmienia się radykalnie i drastycznie kiedy to po raz pierwszy zabraliśmy się za malowanie. I co nie poszło aż tak sprawnie i gładko?

Artystyczne malowanie ścian

Warto bowiem zdać sobie sprawę z tego, że malarz musi wykonać jeszcze wiele innych dodatkowych czynności. Ich zakres zależny od umowy, którą podpiszemy, czy choćby od czasu jakim dany wykonawca dysponuje. Warto wiedzieć, że w mieście Poznań i pewnie większości większych miast w Polsce znalezienie terminu czasami graniczy z cudem, a zapisywać trzeba się już na przyszły rok.

Wracając do tematu to możliwości jest naprawdę wiele. Czasem faktycznie usługa malowania, to samo nanoszenie farby na ściany i sufity. Przygotowanie, zabezpieczenia i sprzątanie lezą w naszej gestii. Jest to wariant wygodny dla malarza, ale nie koniecznie dla nas.

Malowanie ścian farbami Dekoral

Innym wariantem może być podzielenie obowiązków. Na nas pada na przykład wyniesienie mebli i innego wyposażenia, zakup farb i innych niezbędnych akcesoriów malarskich oraz sprzątanie. Ekipa malarska ma natomiast nie tylko pomalować, ale także profesjonalnie zabezpieczyć pozostawione mienia, okna, drzwi, czy podłogi. W takiej sytuacji sam malarz ma obowiązków więcej, a my z kolei będziemy zmuszeni więcej zapłacić.

Trzeci skrajny wariant obejmuje zlecenie całości zaplanowanych prac firmie świadczącej usługi malarskie. W poznaniu istnieje wiele firm działających kompleksowo. Nie tylko przygotowują lokal, malują i sprzątają, ale także za klienta robią zakupy. Wiadomo, ze jest to wariant najdroższy, jednak najbardziej profesjonalny.

My nie oszczędzamy co prawda pieniędzy, ale tracimy mniej nerwów i cennego czasu. Malarz maluje, my natomiast w tym czasie możemy wyjechać na weekend lub krótki urlop. Takie rozwiązania są w naszym kraju coraz bardziej modne i coraz częściej stosowane.