adapter do pasów dla kobiet w ciąży

Adapter do pasów dla ciężarnych – warto

Mimo iż polskie prawo o ruchu drogowym zezwala kobietom w widocznej ciąży na podróżowanie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, w razie wypadku postępowanie takie może skończyć się tragicznie. Dla wszystkich tych pań, które z różnych względów obawiają się w tym czasie używać tradycyjnych pasów powstał adapter ciążowy.

Dlaczego warto zdecydować się na adapter do pasów dla ciężarnych od BeSafe?

W przypadku zaistnienia wypadku drogowego zapięty pas bezpieczeństwa niejednokrotnie może uratować życie, w przypadku kobiet w ciąży silny ucisk na brzuch może doprowadzić do odklejenia się łożyska. W sytuacji kiedy pasa nie zapinamy pamiętać należy jakie ogromne siły działają na ludzkie ciało podczas zderzenia, nawet w przypadku niewielkiej i niegroźnej kolizji może dojść do uderzenia brzuchem w kierownicę.

Dzięki adapterowi ciążowemu nie trzeba już rezygnować z zapinania pasów, czynność ta staje się całkowicie bezpieczna, adapter dba bowiem o to, że pas biodrowy nie zaciska się na brzuchu, nie podjeżdża także w trakcie jazdy do góry, na klatkę piersiową. Z tego względu zaleca się, aby adapter stosować już od początków ciąży, nawet wówczas gdy brzuch nie jest jeszcze widoczny. Jego stosowanie zmniejsza ryzyko poronienia także w przypadku ostrego hamowania.

Jak działa adapter dla kobiet w ciąży?

Użytkowanie adaptera w trakcie jazdy jest niezwykle łatwe, po jego montażu wystarczy tak jak zawsze zapiąć pas przekładając go jedynie przez specjalny klips w którym pas ten zostaje zapięty. Dzięki możliwości montażu na przednim siedzeniu przy pomocy paska lub na tylnej kanapie przy użyciu systemu Isofix, adapter jest niezwykle uniwersalny.

Sam montaż nie oddziałuje w żaden negatywny sposób na działanie 3- punktowego pasa bezpieczeństwa, sprawia jedynie, że znajduje się on w odpowiednim miejscu przez co nie naciska na podbrzusze powodując dyskomfort i mogąc doprowadzić do niebezpiecznych incydentów.

Ponieważ adapter jest sprzętem przeznaczonym do użytkowania jedynie przez kilka miesięcy niezdecydowanym na zakup kobietom marka umożliwia jego wypożyczenie na okres trwania ciąży. Aby to zrobić wystarczy udać się do sklepu partnerskiego BeSafe.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.besafe.com.pl/blog/adapter-ciazowy-besafe/